Československá obchodní banka, a.s.

Československá obchodní banka, a. s. působí jako univerzální banka v České republice. ČSOB byla založena státem v roce 1964 jako banka pro poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. V červnu 1999 byla privatizována – jejím majoritním vlastníkem se stala belgická KBC Bank, která je součástí skupiny KBC. V červnu 2000 ČSOB převzala Investiční a poštovní banku (IPB). Po odkoupení minoritních podílů se v červnu 2007 stala KBC Bank jediným akcionářem ČSOB. Do konce roku 2007 působila ČSOB na českém i slovenském trhu; slovenská pobočka ČSOB byla oddělena k 1. lednu 2008.

Obchodní profil ČSOB zahrnuje tyto segmenty: fyzické osoby (retailová klientela), malé a středně velké podniky, korporátní klientela a nebankovní finanční instituce, finanční trhy a privátní bankovnictví. V retailovém bankovnictví v ČR působí společnost pod dvěma obchodními značkami – ČSOB a Poštovní spořitelna, která využívá pro svou činnost rozsáhlé sítě České pošty. Klienti ČSOB jsou obsluhováni na 248 pobočkách v ČR, klienti Poštovní spořitelny jsou obsluhováni prostřednictvím 52 Finančních center Poštovní spořitelny a zhruba na 3 310 obchodních místech České pošty (stav k 31. 3. 2010). ČSOB i Poštovní spořitelna dále poskytují své služby prostřednictvím distribučních kanálů v rámci skupiny ČSOB a různých různých distribučních kanálů přímého bankovnictví.

Zapomenuté peníze v bankomatu

Pokud držitel karty vybírá hotovost z bankomatu a zapomene peníze odebrat, započítají se mu zpátky na účet. Pokud klient peníze neodebere, zajedou po 30 vteřinách zpět. Žádnou signalizaci se nepoužije.

Mobilní bankomat

ČSOB, resp. Poštovní spořitelna přišla jako třetí s mobilním bankomatem v roce 2010. Bankomat je osazen do speciálně upravené dodávky. Jedná se o bankomaty komunikující prostřednictvím bezdrátového přenosu, přímo ověřují transakce a stav klientova účtu.

Bankomaty s podporou pro nevidomé

ČSOB a Poštovní spořitelna vybavila 220 bankomatů speciální hlasovou aplikací pro nevidomé, která jim ulehčí výběr peněz.

Nevidomí se k bankomatu "připojí" prostřednictvím běžných sluchátek, a od té chvíle ovládají jednotlivé aplikace podle hlasových povelů ve sluchátkách, a to téměř výhradně funkčními nebo numerickými klávesami na klávesnici. Průběh jednotlivých kroků není z bezpečnostních důvodů na monitoru bankomatu zobrazován.

Podporované jazyky na bankomatech:

  • čeština čeština
  • angličtina angličtina
  • němčina němčina
  • francouština francouština

Služby na bankomatechČSOB

 

Cestovní pojištěníČSOB

 

Uzavřít cestovní pojištění je nyní ještě jednodušší. Kromě sjednání po telefonu nebo internetu totiž ČSOB Pojišťovna ve spolupráci s Poštovní spořitelnou nabízí možnost uzavřít pojištění všem zájemcům také prostřednictvím bankomatů. Jako doklad o uzavřené pojistce slouží stvrzenka, kterou bankomat vydá.

Pojištění platí pro Evropu, Tunisko, Turecko, Kanárské ostrovy, Maroko, Izrael a Egypt. Jde tedy o nejčastější dovolenkové destinace. Produkt obsahuje kromě pojištění léčebných výloh i pojištění úrazu a odpovědnosti za škodu.

Služba je navíc určena i pro ty, kdo nejsou klienty Poštovní spořitelny. Pojištění si tak může sjednat každý, a to třeba i při samotné cestě na dovolenou.

Dobití Vodafone kartyČSOB

 

Pokud máte jakoukoli platební kartu, můžete nejpohodlněji dobít v síti bankomatů označených logem Vodafone. Dobíjení přes bankomaty je bez dalších bankovních poplatků a je k dispozici 24 hodin denně.

Dynamic Currency ConversionČSOB

 

DCC výběr (Dynamic Currency Conversion) je služba, která umožňuje zákazníkovi zvolit si měnu, ve které se má finální výběr zúčtovat u jeho mateřské banky. Tedy služba, kterou může využít např. zákazník (cizinec) s kartou vydanou mimo ČR, pokud si přeje vybrat české koruny.

Konec platnosti kartyČSOB

 

Prostřednictvím obrazovky bankomatu je držitel karty informováni o blížícím se konci platnosti své platební karty.

O2 Dobíjení přes bankomatyČSOB

 

Jedním ze snadných a dostupných způsobů dobíjení O2 kreditu je dobíjení přes bankomaty. Tuto službu mohou využít klienti všech bank (i zahraničních), jejichž platební karty akceptuje daný bankomat.

Příkaz k úhraděČSOB

 

Služba Příkaz k úhradě přes bankomat umožňuje zadat jakýkoli jednorázový platební příkaz k úhradě.

Twist dobíjeníČSOB

 

U bankomatů lze dobíjet Twist přímo (bez nutnosti volání na dobíjecí linku), jen pomocí platební karty.

Vklad hotovostiČSOB

 

Určeny klientům – fyzickým i právnickým osobám včetně podnikatelů, kteří vkládají hotovost v korunách na své účty v ČSOB.

  • můžete vkládat i mimo otevírací dobu pobočky,
  • vklad je levnější než na přepážce,
  • najednou můžete vložit až 350 000 Kč (max. 350 bankovek na jeden vklad),
  • hotovost můžete vložit na korunový účet v ČSOB, k němuž máte vydánu platební kartu,
  • rychlost a jednoduchost vkladu (vkládané bankovky nemusíte třídit).

Výběr hotovostiČSOB

 

Výběr hotovosti na bankomatu.

Změna PINu na kartěČSOB

 

PIN ke své kartě mohou klienti ČSOB a PSB změnit v kterémkoli z bankomatů. Nejprve musí zadat původní PIN a poté si sami dle svého přání několika kliknutími změní PIN na takové číslo, které se jim dobře pamatuje.

Zůstatek na účtuČSOB

 

Informace o disponibilním zůstatku na účtu ke kartě na bankomatu.