Travelex

Směnárna Travelex je britská firma založená roku 1976 a do dnešního dne se stala největší směnárenskou organizací na světě.

V České republice má 11 směnáren a 17 bankomatů na Letišti Václava Havla a dalších 44 bankomatů v největších hotelech a na turisticky rušných místech v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Kutné Hoře.

Všechny bankomaty jsou naplněny českými korunami v denominaci 500 Kč. Některé bankomaty (bankomat v Brně a vybrané bankomaty na letišti) nabízejí kromě české koruny také eura (EUR 20), britské libry (GBP 20) nebo americké dolary (USD 20).

Bankomaty přijímají všechny nejrozšířenější typy platebních karet (VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, VISA Electron, V Pay), nabízejí možnost zjistit zůstatek na účtu a zaručují transparentní účtenku bez skrytých poplatků.

Navíc mají Travelex bankomaty možnost DCC výběru (Dynamic Currency Conversion). Jedná se o službu, která umožňuje zákazníkovi zvolit si měnu, ve které se má finální výběr zúčtovat u jeho mateřské banky. Tedy služba, kterou může využít např. zákazník (cizinec) s kartou vydanou mimo ČR, pokud si přeje vybrat české koruny.

Podporované jazyky na bankomatech:

  • čeština čeština
  • němčina němčina
  • angličtina angličtina
  • italština italština
  • francouština francouština

Služby na bankomatechTravelex

 

Dynamic Currency ConversionTravelex

 

DCC výběr (Dynamic Currency Conversion) je služba, která umožňuje zákazníkovi zvolit si měnu, ve které se má finální výběr zúčtovat u jeho mateřské banky. Tedy služba, kterou může využít např. zákazník (cizinec) s kartou vydanou mimo ČR, pokud si přeje vybrat české koruny.

DCC se zobrazí v případě, že jsou CZK vybírány z účtu vedeného v jiné měně (USD, EUR, GBP, apod.) a dochází tedy ke směně.

Výběr hotovostiTravelex

 

Výběr hotovosti na bankomatu.

Zůstatek na účtuTravelex

 

Informace o disponibilním zůstatku na účtu ke kartě na bankomatu.