Komerční banka, a.s.

Komerční banka, a.s. (dále také "KB" nebo "Banka") je mateřská společnost Skupiny KB (dále také "Skupina"), která je tvořena devíti společnostmi. KB je také součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Komerční banka patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy. KB je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví. Společnosti finanční skupiny Komerční banky nabízejí další specializované služby, mezi které patří penzijní připojištění, stavební spoření, faktoring, spotřebitelské úvěry a pojištění, dostupné prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastní distribuční sítě.

Zapomenuté peníze v bankomatu

Pokud držitel karty vybírá hotovost z bankomatu a zapomene peníze odebrat, vydané peníze zůstanou v odběrní přihrádce. Bankomaty při výběru klienta upozorňují: textovou výzvou na monitoru a zvukovým signálem k odebrání karty, a také textovou výzvou na monitoru a zvukovým signálem k odebrání hotovosti.

Mobilní bankomat

Komerční banka přišla jako druhá s mobilním bankomatem v roce 2010. Jedná se o volně stojící bankomaty komunikující prostřednictvím bezdrátového přenosu, přímo ověřují transakce a stav klientova účtu.

Podporované jazyky na bankomatech:

  • čeština čeština
  • angličtina angličtina
  • němčina němčina
  • francouština francouština

Hotline:

V případě potřeby kontaktujte Klientskou infolinku KB +420 955 512 230.

Služby na bankomatechKB

 

Dobití Vodafone kartyKB

 

Pokud máte jakoukoli platební kartu, můžete nejpohodlněji dobít v síti bankomatů označených logem Vodafone. Dobíjení přes bankomaty je bez dalších bankovních poplatků a je k dispozici 24 hodin denně.

O2 Dobíjení přes bankomatyKB

 

Jedním ze snadných a dostupných způsobů dobíjení O2 kreditu je dobíjení přes bankomaty. Tuto službu mohou využít klienti všech bank (i zahraničních), jejichž platební karty akceptuje daný bankomat.

Twist dobíjeníKB

 

U bankomatů lze dobíjet Twist přímo (bez nutnosti volání na dobíjecí linku), jen pomocí platební karty.

Výběr hotovostiKB

 

Výběr hotovosti na bankomatu.

Změna PINu na kartěKB

 

PIN ke své kartě mohou klienti KB změnit v kterémkoli z bankomatů Komerční banky. Nejprve musí zadat původní PIN a poté si sami dle svého přání několika kliknutími změní PIN na takové číslo, které se jim dobře pamatuje.

Nová funkčnost bankomatů Komerční banky vychází vstříc klientům, kteří mají problém zapamatovat si PIN přidělený při vydání karty bankou, nebo mají přístupových kódů a hesel k nejrůznějším službám tolik, že si je prostě pletou.

Možnost změnit PIN ke kartě přinese také zvýšení bezpečnosti. Řada klientů si totiž ještě dnes píše PIN ke kartě na různé lístečky do peněženky, nebo dokonce na samotnou kartu. Při ztrátě či odcizení peněženky má pak nepoctivý nálezce jednoduchou možnost, jak se dostat k finančním prostředkům klienta před zablokováním karty.

Změna PIN je zpoplatněna částkou 50 korun.

Zůstatek na účtuKB

 

Informace o disponibilním zůstatku na účtu ke kartě na bankomatu.